marikaJestem psychologiem z wykształcenia, i z pasji. Studia magisterskie ukończyłam z dwoma specjalizacjami – psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz seksuologia kliniczna. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w takich ośrodkach jak Poradnia Psychiatryczno-Psychologiczna KATHARSIS w Poznaniu, Fundacja na rzecz Promocji Zdrowia Seksualnego i Zapobiegania Patologiom Seksualnym, Poradnia Zdrowia Psychicznego w Kiekrzu, Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych. Obecnie współpracuje z największym portalem publikującym informacje na temat szkoleń zawodowych dla psychologów – Psychologia w Polsce – psychologiawpolsce.pl, a także prowadzę terapię indywidualną w prywatnej praktyce.

W pracy prezentuje podejście systemowe, a także wykorzystuje elementy poznawczo-behawioralne. Podczas prowadzenia terapii przewodniczy mi myśl, że każdy z nas ma w sobie potencjał rozwoju – ważne jest abyśmy potrafili znaleźć sposób na jego rozbudzanie i dalsze wzmacnianie. Skupiam się na zwiększaniu Twoich zasobów i świadomości tak abyś potrafił z większą troską wsłuchiwać się w siebie, a dzięki temu samodzielnie rozpoznawał i zaspokajał własne potrzeby. W końcu to Ty jesteś ekspertem w swoim życiu i wiesz najlepiej czego potrzebujesz, choć być może teraz nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Prowadzę terapię indywidualną młodzieży oraz dorosłych doświadczających kryzysów życiowych, depresji, zaburzeń lękowych i emocjonalnych, niskiego poczucia własnej wartości, trudności w relacjach z innymi oraz problemów natury seksuologicznej.

Swoją pracę poddaję superwizji u rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne specjalistów.

Moje kwalifikacje zawodowe:

  • Magister psychologii klinicznej (dyplom UAM, ukończone dwie specjalizacje: psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz seksuologia kliniczna)
  • Kurs Dokształcający: „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” (powołany przy Instytucie Psychologii UAM)
  • Certyfikat CPI – Rational Behavior Therapy – RBT/ Racjonalna Terapia Zachowania – RTZ
  • Adeptka kursu Wstęp do Myślenia Systemowego
  • Trening prowadzenia rozmów pomocowych (IPP, Poznań)
  • Szkolenie – „Uzależnienie – perspektywa systemowa” (IPP, Poznań)
  • Certyfikat „Ciało w stresie”- psychosomatyczna reakcja na traumę (Wielkopolski Instytut Psychoterapii)
  • Zaświadczenie o udziale w programie „Jak efektywnie zarządzać czasem i skutecznie realizować swoje cele”, „Skuteczna komunikacja”
  • Inne szkolenia: Terapia Schematów, Techniki pracy z niską samooceną, Psychodrama, Seminarium z Analizy Transakcyjnej
  • Udział w licznych konferencjach naukowych
Share