Rodzinnych świąt – tego sobie życzmy

rodzinne święta

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w ciągu roku. Warto zatem na chwilę zwolnić, zostawić swoje problemy i skupić się na rodzinie. Czy istnieje sposób na udane rodzinne Święta?

Chwila na relaks

Święta Bożego Narodzenia to dla większości osób kilka dodatkowych dni wolnego w ciągu roku. Ludzie wracają do domu, często przebywając wiele setek lub nawet tysięcy kilometrów. Warto w pełni wykorzystać ten czas i na chwilę odciąć się od codziennych obowiązków – nie obarczać bliskich problemami w życiu prywatnym czy zawodowym, a raczej pozwolić sobie na chwilę relaksu i cieszenia się tym, co jest.

Wspólne przygotowania

Bardzo dobrym pomysłem na zacieśnienie więzi rodzinnych są wspólne przygotowania do Świąt. Pomyśl, ile radości może dać wszystkim wspólne lepienie pierogów czy ubieranie choinki. Wykorzystaj ten czas , zaangażuj się , a z pewnością wszyscy będziecie dumni z owoców Waszej pracy.

Zainteresowanie i zrozumienie

Podczas Świąt Bożego Narodzenia często dochodzi do spotkań nie tylko z najbliższą rodziną, lecz także z tą dalszą. Wiesz, że może pojawić się nieco wścibska ciocia albo marudna kuzynka – może warto odpuścić aby nie popsuć rodzinnej atmosfery przykrym słowem czy kąśliwą uwagą. Okaż zrozumienie swoim bliskim. Złym pomysłem jest także siedzenie w milczeniu – wykorzystaj okazję ku temu, by porozmawiać z rodziną, pokaż, że interesują Cię ich sprawy. Czasem dobrze jest po prostu z kimś porozmawiać – dzięki temu nie będziesz mieć wrażenia, że spędzasz Święta wśród ludzi, a jednak osobno.

Wyłącz telefon komórkowy

Niektórzy śmieją się, że przy układaniu talerzy i sztućców na wieczerzę wigilijną trzeba zostawić także miejsce na smartfon. Nieustanne patrzenie w telefon jest plagą naszych czasów. Zastanów się jednak, czy naprawdę musisz co chwilę sprawdzać pocztę lub media społecznościowe? Święta Bożego Narodzenia to doskonały moment na to, aby być offline. Uwierz, że w świecie rzeczywistym dzieje się dużo, dużo więcej niż w tym wirtualnym. Wyłącz zatem telefon i ciesz się chwilą.

Warto pamiętać o tym, że przebieg Świąt Bożego Narodzenia w dużej mierze zależy od nas samych. Jeśli zaangażujesz się w przygotowania i okażesz swoje zainteresowanie bliskim osobom, z pewnością nie będziesz czuć się samotnie w tym szczególnym czasie.

Share