Pozytywne podsumowanie dnia

podsumowanie dnia

Po ciężkim dniu każdy z nas potrzebuje pewnych bodźców, aby podnieść się na duchu. W takich chwilach wystarczy miła rozmowa z przyjacielem lub deser. Jednak, aby zachować pozytywną energię na co dzień warto każdego wieczoru pomyśleć o miłych momentach, które spotkały Cię podczas dnia.

Ciesz się każdym dniem

Nie jest możliwym, aby wszyscy byli codziennie uśmiechnięci i radośni. Życie czasem przynosi wiele trudnych sytuacji, którym trzeba stawić czoła, lecz w takich chwilach najważniejsze jest optymistyczne podejście. Użalanie się nad sobą oraz nerwy nie prowadzą do niczego dobrego, a spojrzenie na ciężkie momenty z innej perspektywy może znacznie pomóc. Nawet małe rzeczy, drobne przyjemności mogą być punktem zaczepienia, który przyniesie Ci sporo pozytywnej energii. Może to być awans, komplement od przyjaciela czy chociażby spacer lub obiad w gronie rodziny. Istotnym jest, aby pielęgnować pozytywne myśli i związane z nimi wydarzenia. Dobrym rozwiązaniem jest gromadzenie miłych wspomnień oraz związanych z nimi uczuć w notesie – możesz wrócić do niego każdego wieczoru i dopisać kolejne wesołe chwile. Regularne zapisywanie sukcesów zawodowych i prywatnych lub celów, do których dążysz pomoże Ci uporządkować myśli i cieszyć się z tego co masz. Karteczki ze złotymi myślami można wrzucać również do słoika czy zapisywać je w specjalnych notesach zawierających dużo motywacyjnych sentencji. Takie rozwiązanie okaże się bardzo pomocne w momentach słabości i zwątpienia, gdy stracisz chęć do działania.

Przeprowadź mały eksperyment

Aby pozytywnie podsumować dzień możesz przeprowadzić mały eksperyment. Każdego wieczora wymień się ze swoim partnerem, przyjaciółką lub inną ważną dla Ciebie osobą doświadczeniami i opowiedzcie sobie o miłych zdarzeniach, które Wam się przytrafiły. Możesz również samodzielnie codziennie zastanowić się i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czy udało Ci się dzisiaj zrobić cokolwiek, co przybliży Cię do osiągnięcia Twoich celów, marzeń?
  • Jaka rzecz/wydarzenie wywołało w Tobie dzisiaj najwięcej radości?
  • Co pozytywnego wydarzyło się dzisiejszego dnia?

 

Pozytywne myślenie przyciąga sukces

Wszystko to zwiększa poczucie własnej wartości, a także wiarę w osiągnięcie zamierzonego rezultatu. Wiara we własny sukces dodaje siły, uskrzydla, a także redukuje nerwy i stres. W rezultacie poprawi się jakość Twojej pracy, a myśli zaczną sprzyjać działaniu. Dzięki temu zredukujesz również napięcie wywołane stresem, a także wprawisz ludzi dookoła siebie w lepszy nastrój. Myśląc negatywnie obniżysz zapał i entuzjazm zmniejszając szansę na osiągnięcie sukcesu.

Doceniając dobre chwile codziennego dnia, nawet te najmniejsze, wytworzysz wokół siebie wiele pozytywnej energii, która pomoże Ci osiągnąć zamierzony cel. Najważniejszym jest akceptowanie siebie samego oraz kreowanie pomyślnych zdarzeń w życiu.

Share